Share This Post

Poradniki

Aliexpress Zakupy Wcale Nie Takie Trudne

aliexpress zakupy

Czy na aliexpress zakupy są kłopotliwe lub czy potrzebuje obcej waluty? Czy muszę znać obcy język aby założyć konto? Nie, nie i jeszcze raz nie. Wiele osób, które jeszcze nie robiło zakupów na aliexpresie głowi się podobnymi pytaniami. Przecież korzystanie z chińskiego portalu wcale nie różni się za bardzo od allegro czy innych polskich sklepów e-commerce, ale kto nie próbował ten nie wie. Poniżej przedstawiamy w skrócie przewodnik po aliexpres z odnośnikami do bardziej kłopotliwych zagadnień odnośne robienia aliexpress zakupy.

Aliexpress Zakupy – dobra jakość, niska cena

Kupowanie w internecie nikogo już w dzisiejszych czasach nie dziwi. Nie każdy wie jednak o tym, że robienie zakupów na popularnym portalu Aliexpress pozwala nie tylko na oszczędność czasu. Również na zdobycie doskonałych jakościowo produktów w niskich cenach. Jednak należy uważać z kupowanymi produktami i nie dać się nabrać lub raczej zbyt dużo nie oczekiwać po zbyt niskiej cenie. Złoty pierścionek za dziesięć złotych wiadomo od razu, że nie jest zloty, ale może warto go nabyć ze względu na walory estetyczne. Nowy iPhone za 600 złotych od razu wiadomo, że jest to naciągane i nie opłaca się go wcale kupować.

aliexpress zakupyRobienie zakupów na Aliexpresie praktycznie nie różni się od kupowania w innych sklepach internetowych – jest proste i nieskomplikowane, czego często obawiają się osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z tej strony internetowej. Znajdziemy olbrzymi wybór ubrań, elektroniki, a przyszła mama z pewnością znajdzie tam mnóstwo rzeczy dla swojego potomka. Najrozmaitsze ubranka, kocyki, pościel lub inne akcesoria. Chiński portal to również olbrzymi wybór wszelkiego rodzaju zabawek dla dzieci – zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Jaka waluta jest akceptowana – aliexpress zakupy?

Nie potrzebujemy, żadnej obcej waluty wystarczą polskie złotówki. Nie potrzebujemy również konta walutowego wystarczy zwykłe konto w PLN.

Płatności

Dokonywanie płatności nie jest skomplikowane wymaga tyko trochę klikania. Za zakupy możemy zapłacić zarówno kartą platoniczną Visa lub MasterCard. Możemy zapłacić również przelewem online za pośrednictwem Przelewy24.pl lub tradycyjnie na poczcie. Więcej informacji o dokonywaniu płatności znajdziesz w naszym przewodniku jak płacić na aliexpress

Wyszukiwanie produktów

Chiński portal w większości jest przetłumaczony na język polski za wyjątkiem kategorii tu już trzeba samemu sobie poradzić ze znajomością angielskiego lub korzystać z translatora Google. Jednakże nie jest to wieka przeszkoda ponieważ możemy po polsku wpisywać hasła w pasek szukaj i wyszukiwarka aliexpress zakupy bez problemu pokaże wyniki po polsku. nazwy produktów również są po polsku. Więcej o kupowaniu dowiesz się z poradnika jak kupować na aiexpress

Dostawa i ochrona kupującego

W zależności od okresy morze trwać nawet 60 dni, ale są to nie liczne przypadki. Średni czas dostarczenia przesyłek to ok. trzy tygodnie. Niektórzy sprzedawcy gwarantują dostarczenie przedmiotu np: telefonów Xiaomi w 9 dni od złożenia zamówienia. Zakupy można śledzić z poziomu naszego konta wystarczy kliknąć przy zamówionym produkcie w numer przesyłki pokaże nam się szczegółowa trasa paczki. Twoje zakupy są objęte Programem Ochrony Kupującego w zależności od przypadku możesz ubiegać się o zwrot nawet 1005 wartości zakupów lub o część w przypadku uszkodzenia przedmiotu lub otrzymania innego niż tego opisanego na aukcji. więcej na Program Ochrony Kupującego

Cło i Vat

Wszyscy są zobowiązani do wnoszenia opłat ceno skarbowych. Jeżeli nasza jedna paczka nie przekracza 45 euro nie wnosimy opłat. Od 45 euro do 150 euro płacimy vat. Powyzej 150 euro płacimy Vat I Cło. Więcej  na cło oraz vat.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę pomocy w j.polskim

Share This Post